Ga direct naar


Werkgevers doen eindbod CAO

Foto nieuws 18donderdag 29 juli 2010 11:00 Op 6 juli heeft er opnieuw een overleg plaatsgevonden met de vakbonden om te komen tot een nieuwe CAO voor twee jaar. De huidige CAO liep op 1 april af, maar werkt nog een jaar door, zolang er geen nieuwe CAO is afgesloten.

Inmiddels zijn er in het totaal vier gesprekken geweest en is er ruim aandacht geweest voor de totale branche. Werknemerspartijen tonen begrip voor de huidige situatie in de branche en de totale detailhandel.

Werkzekerheid/bedrijfsopvolging
Vanuit deze gesprekken kwam een heel duidelijk gezamenlijk punt naar voren. Voor de werknemerspartijen is dat ‘Werkzekerheid’. Voor de werkgeverspartijen is dit bedrijfsopvolging en het vinden van nieuwe ondernemers. Deze punten sluiten naadloos op elkaar aan en zijn daarmee ook het belangrijkste onderdeel van bespreking geworden. Er is een eerste notitie opgesteld door CKO om met de thema’s aan de slag te gaan. Deze zal al dit jaar van start gaan. In de nieuwe CAO zal hierover iets worden opgenomen.

Jeugdlonen
Verder zijn er afspraken gemaakt om de komende twee jaar te gebruiken om te kijken naar een aanpassing van de jeugdlonen. De wens van de bonden is om de jongeren te belonen naar functie en niet (alleen) naar leeftijd. Onze CAO heeft daar, met de uitgebreide competentieomschrijvingen, al een belangrijke stap in gezet. We zullen de komende tijd dus verder kijken waar hierin nog aanpassingen in aangebracht kunnen worden.

Loonaanpassing
Dan het belangrijkste twistpunt: de loonaanpassingen voor de komende twee jaar. In eerste instantie kwamen de vakbonden met een looneis van 2% voor dit jaar (2010), uitgaande van een éénjarige CAO. Daarbij werd wel direct de opmerking geplaatst dat dit geen harde looneis was, wanneer er gehoor werd gegeven aan het thema Werkzekerheid. Van werkgeverszijde hebben we vanaf het eerste moment aangegeven dat er zeker voor 2010 geen loonruimte beschikbaar is en dat bij het bespreken van een tweejarige CAO gekeken kan worden naar een aanpassing in 2011. Ons eerste voorstel was dan ook om voor 2010 de nullijn te hanteren en voor 2011 een loonstijging van 1,25% door te voeren. Bonden gingen hier niet mee akkoord en vroegen (extra) om een eenmalige uitkering van 1% in 2010.

Na over en weer voorstellen doen en onderhandelen hebben we van werkgeverszijde het volgende ‘definitieve’ loonbod neergelegd:

  • Per 1 oktober 2010 een aanpassing van 0,25%
  • Per 1 oktober 2011 een aanpassing van 1%

Dit voorstel zullen de bonden, naast de andere afspraken, voor gaan leggen aan de leden. Eind Juli zal hier reactie op worden gegeven.

Uw stem is belangrijk
Wij (ADN) onderhandelen met de bonden in, en voor, uw belangen! Mocht u vragen, ideeën, klachten of andere opmerkingen hebben met betrekking tot de CAO, dan horen we die natuurlijk graag van u.

 

Labels

«Terug

Reacties op "Werkgevers doen eindbod CAO"

Nieuw bericht

Overig nieuws > 2010

december

november

oktober

september

augustus

juli

juni

mei

april

maart

februari

januari


Doe de AGF leftest!

Ben jij een groenteman met lef?
Doe de test en kijk of jij lef toont op het gebied van ondernemen in AGF. Groentemannen die het resultaat van hun test aan ons mailen E info@agfdetailhandel.nl krijgen een mooi kookboek en kookschort cadeau! Dus doe de test vandaag nog! Klik op de banner en de test begint.


AGF Agenda

Kijk hier voor een overzicht van alle activiteiten en evenementen in de AGF-branche in 2012.

AGF Servicepunt

"Als ik me aanmeld voor het AGF Servicepunt, wat krijg ik dan?" Het is teveel om op te noemen. Vandaar dat we een overzicht hebben gemaakt.

Aanbiedingen supers

Op de hoogte blijven van de aanbiedingen in de bekende supers? Wij zetten de wekelijkse aanbiedingen voor u op een rij.

AGF Marktplein

Dé marktplaats voor de groenteman waar vraag een aanbod bij elkaar komt. Winkel te koop? Inventaris verkopen? Of zoek je personeel? Ga dan naar www.agfmarktplein.nl. 100% gratis adverteren!

CAO 2010 - 2012

Op zoek naar de CAO voor de AGF Detailhandel? Stop met zoeken! Klik HIER om de AGF CAO te downloaden.